Sveiki,
Vis dažniau girdžiu klausiant - ar gali derybose laimėti abi šalys, ar "win-win" derybos yra mitas?
Man sėkmingas derybas simbolizuoja pusiausvyroje balansuojantys akmenys. Visiems žinomi pavyzdžiai, kai įmonės, siekdamos trumpalaikės naudos klientų ir partnerių sąskaita vėliau už tai sumokėjo didžiulę kainą, o kai kurios šiandien nebeegzistuoja.
Labai trumpai apie 4 derybų strategijas ir jų privalumus bei trūkūmus:
- Aš laimiu kito sąskaita. Tegalima pateisinti vienkartiniuose sandoriuose, kai nerūpi ilgalaikis bendradarbiavimas.
- Aš pralaimiu, leisdamas kitam laimėti. Galima pateisinti, jei tai taktinis žingsnis, vardan didesnio rezultato ateity. Tačiau verta susirūpinti, jei toks žingsnis pagrįstas vien iliuzijomis ir kitos šalies pažadais be įsipareigojimų.
- Abu pralaimime. Dažnai taip jaučiamės pasiekę kompromisą, kuris nėra geriausias derybų rezultatas. Anksčiau ar vėliau tokia taktika prives prie "skyrybų".
- Abu esame nugalėtojai. "Win-Win" rezultatas, abipusiai pelningas sandoris, kuris skatina ilgalaikę partnerystę ir tarpusavio lojalumą.
Kuri strategija patraukliausia Jums?
Jei vis dar skaitote šį laišką, Jūsų verslo ambicijos platesnės, nei pusmetris prekystalio vietos turguje. Todėl kviečiu Jus dalyvauti mano seminare "Derybų vedimo įgūdžiai", kuriame išmoksite tinkamai pasiruošti deryboms ir įvaldysite efektyviausias technikas, kurios padės pasukti bet kurias derybas "win-win" linkme.
Dalyvauju derybose ir gilinuosi į derybų temą jau 20 metų. Seminare "Derybų vedimo įgūdžiai" negirdėsite teorinės paskaitos apie derybas. Mano užduotis – patobulinti Jūsų derybų įgūdžius ir papildyti arsenalą naujomis derybų technikomis.
Iki susitikimo,