Tarptautinės Koučingo Federacijos (ICF) narys ir praktikuojantis asmeninio efektyvumo treneris Darius Čibonis
Ar pastebėjote, kad įkvepiantis tikslas mobilizuoja jūsų vidinius resursus? Ar pažįstamas jausmas, kai intensyviai ieškant problemos sprendimo - gimsta nauji ir netikėti jų sprendimo variantai?
Jei galėtume sąmoningai valdyti šias būsenas - įspūdingai padidėtų mūsų darbo efektyvumas, rezultatai bei pasitenkinimas atliekamu darbu.
Nauja asmeninio tobulėjimo metodika
Šią unikalią galimybę suteikia naujausia asmeninio efektyvumo vystymo metodika - koučingas (angl. coaching). Koučingas tai sintezė: mokytojo, kuris, tiki Jūsų įgimtais sugebėjimais ir padeda iškelti didesnius tikslus. Vadovo, kuris padeda surasti tiesiausių kelių link tikslo ir asmeninio trenerio, kuris skatina judėti pasirinktu keliu.
Kam skirtas koučingas?
Koučingas skirtas žmonėms, kurie tiki, kad gali pasiekti žymiai daugiau nei yra pasiekę iki šiol. Įmonėms, kurios turi ambicingų tikslų ir nori rasti efektyviausių kelių jiems pasiekti. Tiek sėkmingiausi pasaulio sportininkai, tiek didžiulių korporacijų vadovai vis dažniau kreipiasi į koučingo specialistus.
Koučingo ištakos
Koučingas ypač suklestėjo tada, kai Amerikoje atsirado metodikos, pagrįstos neurolingvistiniu programavimu (NLP), kurios padeda rekonstruoti savo veiklą, orientuojantis į sėkmingo elgesio modelius. NLP - tai menas ir mokslas apie tobulą asmenybę, asmeninį meistriškumą. Tyrimų rezultatai apie tai, kaip sėkmingiausi pasaulyje žmonės pasiekė meistriškumo aukštumas.
Šios metodikos dar vadinamos "Genijų strategijomis". Psichologas Robertas Diltsas yra parašęs veikalą tokiu pat pavadinimu. Jame jis išdėstė Aristotelio, Leonardo da Vinčio, Volfgango Amadėjaus Mocarto, Volto Disnėjaus, Zigmundo Froido, Alberto Einšteino ir daugelio kitų didžiųjų pasaulio žmonių darbo principus.
Pagrindinės koučingo nuostatos
Koučingas remiasi tikėjimu, kad žmogus turi pakankamai įgimtą sugebėjimą pasiekti bet kuriems tikslams, ir tas potencialas glūdi mūsų pasąmonėje, o su pasąmone mes bendraujame klausimų - atsakymų forma. Jei mokėsi užduoti sau teisingus klausimus - sulauksi teisingų atsakymų. Išties visų "koučingo" technikų pagrindą sudaro klausimai, kurie padeda žmogui atverti duris į jo pasąmonėje glūdinčių turtingiausių "bibliotekų", kurioje yra visi reikalingi atsakymai ir sprendimai.
Protas ir intuicija
Mes dažnai jaučiame intuicijos balsą, tačiau labai greitai jį užgožia protas ir logika, kuriuos mes suformuojame, perimame iš savo tėvų ir mokytojų. Išmoktos tiesos ne visada yra pačios efektyviausios ir dažnai, vietoj to, kad paskatintų mus judėti į priekį, jos mus riboja ir pristabdo. Kas kita - mūsų įgimta intuicija. Intuicija, lyg raumuo - kuo dažniau naudosi, tuo labiau išsivystys, o jei nuolat ignoruosi jos balsą - ji sunyks.
Koučingo sesijos metu žmogus mokosi išgirsti intuicijos balsą ir juo vadovautis. Koučingo specialistas neduoda patarimų - nes jie pasitarnautų, kaip bereikalingas įsikišimas, trukdantis išnaudoti pasąmonėje esančius informacijos klodus. Todėl klientas turi galimybę pasiekti išskirtinių rezultatų, kurie gali ženkliai pranokti pačio trenerio pasiekimus vienoje ar kitoje srityje.
Tobulybės link
Užduokite sau nuoširdą klausimą - kiek procentų savo įgimtų sugebėjimų jaučiate, kad realiai išnaudojate? Dauguma žmonių atsako 40-60 procentų. Jei tai tiesa- vadinasi suradę būdą išnaudoti didesnę dalį savo sugebėjimų mes galėtume padvigubinti savo pasiekimus. Kaip tuomet atrodytų mūsų pasiekimai profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime?
žmoguje užkoduotas prigimtinis troškimas siekti tobulybės, deja daugelis šį norą nuslopina. Siekti tobulybės reiškia visą gyvenimą paskirti tam, kad būtų maksimaliai išnaudoti mums Dievo duoti gabumai, mumyse glūdintis milžiniškas potencialas.
Gamta mus visus apdovanojo neaprūpiamais vidiniais resursais ir davė laiko. Prisiminkime vaikystę, kai visi jautėmės ypatingi. Daugelio milžiniškas potencialas lieka nepanaudotas vien todėl, kad jie nesuvokia jį turį arba gyvenimo aplinkybės nepareikalauja jį panaudoti. Koučingas gali padėti tai padaryti.