Naujametiniai pažadai sau

Praktiniai patarimai - kaip sėkmingai įgyventinti sau duotus Naujametinius pažadus

PASKELBIMO DATA:

09 June 2024

Kaip vykdyti sau duotus Naujametinius pažadus

 

Naujųjų metų pažadai – įprastas būdas žmonėms išsikelti tikslus ir daryti teigiamus pokyčius savo gyvenime. Nors sprendimas gali būti puikus būdas motyvuoti save siekti savo tikslų, svarbu priimti savo sprendimus praktiškai ir realistiškai, kad padidėtų sėkmės tikimybė.

 

Štai keletas praktinių patarimų tiems, kurie prisiima naujųjų metų pažadus:

 

1. Būkite konkretūs: priimdami sprendimus būkite kiek įmanoma konkretesni. Užuot priėmę miglotą sprendimą, pavyzdžiui, „numesti svorio“, užsibrėžkite konkretų tikslą, pavyzdžiui, „numesti 10 kilogramų per ateinančius tris mėnesius“. Tai padės aiškiai apibrėžti, ko norite pasiekti, ir lengviau įvertinti savo pažangą.


2. Sudarykite planą: kai išsikelsite tikslą, sudarykite planą, kaip jį pasieksite. Tai gali apimti tarpinių tikslų ir etapų nustatymą bei nuoseklaus plano, kaip juos pasieksite, sudarymą. Planas padės nenukrypti nuo kelio.


3. Daugelis pataria būti realistais. Jei išsikelsite per didelius tikslus, greičiausiai nusivilsite ir pasiduosite. Bet aš siūlau kelti ambicingus tikslus. Didesni tikslai mus labiau įkvepia jų siekti, jie teigiamai veikia mūsų motyvaciją. Nesu matęs demotyvuoto žmogaus, kuris siekia didžiulio tikslo.

Tačiau motyvacijos gali nepakakti. Siūlau nustatyti tarpinius tikslus ir nepasiekus tarpinio tikslo atsakingai klausti savęs – „ką darysiu kitaip“. Nekaltinkite tikslo, o kaltinkite veiksmus, kurie netinka tokiam tikslui pasiekti. Būtų kvaila tęsti tą pačią taktiką, kuri akivaizdžiai nepasiteisino.

Taigi, dideli tikslai suteikia įkvėpimo, tačiau jų siekimas pareikalaus kūrybiškumo bei išėjimo iš įprastos komforto zonos. Bet prizas kelionės gale bus to vertas!


4. Būkite kantrūs: pokyčiams reikia laiko, todėl svarbu būti kantriems ir nuosekliems siekiant savo tikslų. Nesitikėkite rezultatų pamatyti per naktį ir būkite pasirengę susidurti su iššūkiais ir nesėkmėmis. Išlikdami susikaupę ir atkaklūs, greičiausiai pasieksite savo tikslus ir atliksite ilgalaikius pokyčius.
 
5. Ieškokite palaikymo: gali būti naudinga prašyti draugų, šeimos narių arba profesionalaus trenerio ar terapeuto paramos, kai dirbate su savo naujųjų metų pažadais. Aplinkinių palaikymas ir padrąsinimas gali padėti išlikti motyvuotam ir atskaitingam, o susidūrus su iššūkiais ar kliūtimis gali suteikti vertingų įžvalgų ir patarimų.
 
6. Išsikėlę tikslą, nedelsdami imkitės veiksmų. Ženkite bent vieną žingsnelį tikslo link per pirmąsias 24 valandas, nelaukite pirmadienio ar kito „patogesnio“ meto. Tai gali būti ir labai paprastas veiksmas – su kuo nors pasikalbėti, surasti reikiamą informaciją internete ar atlikti svarbų telefono skambutį tikslo klausimu. Įvairūs tyrimai parodė, kad nesiėmus veiksmų per artimiausias tris paras dramatiškai sumažėja tikimybė, kad aplamai kada nors tai padarysite.
 
7. Švęskite savo sėkmę: siekdami savo tikslų nepamirškite švęsti savo sėkmės. Tai padės išlaikyti jūsų motyvaciją ir suteiks pasitikėjimo bei pasitenkinimo, kurio jums reikia norint judėti pirmyn.

Vadovaudamiesi šiais praktiniais patarimais gerokai padidinsite savo sėkmės tikimybę Naujais metais imtis ilgalaikių pokyčių. Linkiu sėkmės siekiant savo tikslų!

 

Su geriausiais linkėjimais,

 

Darius Čibonis

Mokymų autorius ir lektorius

2022 metų finišas

article-contact

Norite gauti naujus straipsnius?

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite naujus straipsnius tiesiai į el.paštą!

Susipažinau su privatumo politika